Uz Alūksni atceļo fotoizstāde par desmit Latvijas izteiksmīgākajām bibliotēkām

No 16. februāra līdz 10. martam Alūksnē skatāma fotoizstāde “Gaismas pils un Gaismas tīkls. Birkerta projektētā Latvijas Nacionālā bibliotēka un 9 Latvijas arhitektoniski izteiksmīgākās publiskās bibliotēkas”.

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrības un arhitekta Jāņa Dripes radītā izstāde ar fotogrāfiju starpniecību ļauj ielūkoties spilgtās, mūsdienīgās un skaistās Latvijas bibliotēkās. Izstādē skatāmas 10 Latvijas arhitektoniski izteiksmīgākās 21. gadsimta sākuma bibliotēkas: Latvijas Nacionālā bibliotēka, Rīgas Centrālās bibliotēkas filiālbibliotēka “Vidzeme”, Ventspils Galvenā, Ventspils Pārventas, Valmieras integrētā, Kuldīgas Galvenā, Limbažu Galvenā, Cēsu Centrālā, Tukuma un Jaunklidža bibliotēkas. Foto autori ir Indriķis Stūrmanis, Ansis Starks, Andris Tone, Jānis Dripe, Laimonis Šmits. Izstādes un kataloga mākslinieks Juris Petraškevičs.

“Gaismas pils un Gaismas tīkls” ir par atšķirīgiem bibliotēku ārējiem veidoliem, bet tos vieno vēstījums, ka tās ir sabiedrības iedvesmas, izaugsmes un bagātināšanās vietas. Bibliotēkas Latvijā ir īpašas un neaizstājamas vietas. Bieži vien - pilsētas dvēsele.

Jānis Dripe uzsver, ka: “Latviju var pamatoti uzskatīt par bibliotēku zemi – diviem miljoniem iedzīvotāju pieder 1708 bibliotēkas, un vairāk par astoņiem simtiem no tām ir publiskas. Mūsdienu bibliotēkas ir kopienu centri un informētas sabiedrības atbalsta punkti, kuru labākajos piemēros saturs mājo labas arhitektūras vidē.”

Izstāde skatāma Alūksnes muzejā, Pils ielā 74, no 16. februāra līdz 10. martam, pēc tam tā turpinās ceļojumu uz Liepāju.

Fotoizstādi rīko Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība ar Valsts kultūrkapitāla fonda, Rīgas domes, Latvijas Nacionālās bibliotēkas, Ventspils pilsētas domes, Valmieras pilsētas domes, Tukuma novada domes, Kuldīgas novada domes, Limbažu novada domes, Cēsu novada domes un Strenču novada domes atbalstu.

 

Kontakti plašākai informācijai:

Sanita Kitajeva, LNB Atbalsta biedrība, sanita@gaisma.lv, +371 29355624

Mūsu draugi un sadarbības partneri