Gaismas pils un Gaismas tīkls

Par projektu

Arhitektoniski izteiksmīgākās Latvijas bibliotēkas ceļojošā  fotoizstādē un katalogā „Gaismas pils un Gaismas tīkls. Birkerta projektētā Latvijas Nacionālā bibliotēka un 9 Latvijas arhitektoniski izteiksmīgākās publiskās bibliotēkas“. Gaismas saliņas, gaismas punkti, gaismas pilis – tā dēvē Latvijas bibliotēkas. Lai kādu nosaukumu tām dotu, bibliotēkas ir nozīmīgas vietas.

Laikmetīgas, bagātas, atvērtas, aicinošas un daudzpusīgas. Nacionālā bibliotēka un deviņas Latvijas mazās gaismas pilis iemūžinātas fotogrāfijās un izstādē „Gaismas pils un Gaismas tīkls“.

Izstāde veltīta arhitektūrai, bet interjers, ārskati un detaļas fotogrāfijās izstāsta TIK daudz. Par vietu, cilvēkiem, būtisko un ikdienišķo, gaumi un ambīcijām, vēsturi un nākotni.

Izstādes idejas autors un kurators Jānis Dripe.

Projekta rezultāts

2016. gada jūlijā atklāta un apmeklētājiem Latvijā un pasaulē piedāvāta vizuāli spilgta un bagāta ceļojoša fotoizstāde un katalogs par desmit Latvijas arhitektoniski izteiksmīgākajām un izcilākajām bibliotēkām.

Projekta izmaksas

17 977 eiro.

Nepieciešamais ziedotāju atbalsts

Izstādei nepieciešami 3000 eiro, lai turpinātu tās ceļojumu par Latviju un ārpus tās. 

Kādēļ ziedot?

“Gaismas pils un Gaismas tīkls” ir sabiedrības rosināta, skaista izstāde un katalogs par desmit izcilākajām Latvijas bibliotēkām, lai lepotos mēs paši un parādītu tās pasaulei.

Ko iegūst ziedotājs?

Ziedotāju vārdi tiek iemūžināti Gaismas pilī:

Lielajā ziedotāju sienā (5000 eiro ziedojums)

Plāksnītē pie plaukta lasītavā (1500 eiro)

Plāksnītē pie galda (700 eiro)

Plāksnītē pie krēsla (450 eiro)

vai ziedotāju goda grāmatā (sākot ar 15 eiro)

Ziedotāju vārdi būs atrodami uz izstādes titulstenda, katalogā un www.gaisma.lv

Ziedotāji un atbalstītāji:

Atbalstītāji: Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome, Latvijas Nacionālā bibliotēka, Ventspils pilsētas dome, Valmieras pilsētas dome, Tukuma novada dome, Kuldīgas novada dome, Limbažu novada dome, Cēsu novada dome un Strenču novada dome 

 

 

Foto F64
Foto F64
Foto F64
1
2
3
4
5
6

Mūsu draugi un sadarbības partneri