Sirsniņa prasa, lai bērniņš lasa

Labdarības projekts „Sirsniņa prasa, lai bērniņš lasa” ir noslēdzies. 

Trīs gadu laikā tas palīdzējis notikt lasīšanas veicināšanas programmai „Bērnu un jauniešu žūrija”. Biedrība uzrunāja sabiedrību un aicināja ziedot, lai palīdzētu bērnu grāmatām nonākt bibliotēkās. Pateicoties daudzu ziedotāju atbalstam, kopumā projekta laikā 425 bibliotēkām dāvinātas 5178 grāmatas.

 „Sirsniņa prasa, lai bērniņš lasa” palīdzējis „Bērnu un jauniešu žūrijai” pārvarēt grūtākos laikus. Projekts tika uzsākts 2010. gadā – ekonomiskās krīzes laikā, kad tika apdraudēta „Bērnu un jauniešu žūrijas” pastāvēšana. Valsts finansējums tika katastrofāli samazināts. Pagastu un pilsētu bibliotēkas nevarēja atļauties iepirkt ap 100 latus vērto „Bērnu un jauniešu žūrijas” grāmatu kolekciju. Toreiz lasīšanas programmā vairs nevarēja piedalīties septiņi tūkstoši bērnu. Tagad šie lasītāji ir atgūti! Projekts ir noslēdzies, bet grāmatas bibliotēku plauktos ir vērtīgs ieguvums arī nākamajām mazo lasītāju paaudzēm. „Sirsniņa prasa, lai bērniņš lasa” ir arī iedvesmojis bērnus un veselas ģimenes lasīt un pavadīt brīvo laiku ar grāmatu.”

„Sirsniņa prasa, lai bērniņš lasa” misija ir paveikta – 17 000 bērnu lasa! Pateicoties LNB Bērnu literatūras centra neatlaidībai, Kultūras ministrija un Valsts Kultūrkapitāla fonds atjaunojis valsts finansējumu „Bērnu un jauniešu žūrijai”. 

Biedrība „Bērnu un jauniešu žūrijai” radījusi jaunu vizuālo identitāti: bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas logotipus un izgatavojusi īpašus suvenīrus bērniem, reklāmas presē, TV un radio. „Bērnu un jauniešu žūriju” un lasīšanu popularizējuši labdarības projekta vēstnieki: Kārlis Kazāks, Indra Sproģe, Irīna Pīgozne, Evelīna Strazdiņa, Ilze Dobele, Andris Sējāns, Ingus Ulmanis, Daina Jāņkalne, Aurēlija Anužīte – Lauciņa, Lauris Liepa, Inese Zandere, Dāvis Auškāps, Toms Auškāps, Lauris Aleksejevs, Una Gavare, Mārtiņš Zemītis, Gatis Rozenfelds, Pauls Raudseps.

LNB Bērnu literatūras centra vadītāja Silvija Tretjakova atzīst, ka labdarības projekts „Sirsniņa prasa, lai bērniņš lasa” devis lasīšanas veicināšanas programmai „Bērnu un jauniešu žūrija” izšķirīgi nozīmīgu atbalstu. „Pateicoties tam, „Bērnu un jauniešu žūrija” ir izturējusi finansiāli grūtāko posmu pastāvēšanas vēsturē. Drauga plecs un padoms mums ir devis drosmi cīnīties par bērnu tiesībām lasīt labas, aktuālas, interesantas grāmatas ikvienā Latvijas pilsētā un pagastā, arī ārpus mūsu valsts robežām. Kopā mēs varam paveikt brīnumus!”

Projekts sekmīgi varēja īstenoties, pateicoties fondam „Ziedot”, ziedotājiem, informatīvajiem atbalstītājiem un projekta vēstniekiem, kuri ziedoja savu brīvo laiku un idejas! Bez cilvēkiem, kas novērtē lasīšanu un labas grāmatas, šis projekts nebūtu varējis notikt un īstenoties tik sekmīgi.

LNB Atbalsta biedrība saka paldies informatīvajiem atbalstītājiem: Diena, Dienas žurnāli, žurnāls „Mans Mazais”, žurnāls IR, žurnāls „Pie galda”, www.draugiem.lv, www.ir.lv, www.satori.lv, www.delfi.lv, www.tvnet.lv, www.diena.lv, Swedbank, Latvijas Televīzija, Latvijas Radio.

 

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Mūsu draugi un sadarbības partneri