Jaunumi

Talsos skatāma interaktīva izstāde bērniem “Vai grāmatai ir knābis?”

No 5. līdz 29. februārim Talsu Galvenās bibliotēkas bērnu nodaļā skatāma izglītojoša interaktīva izstāde mazajiem pētniekiem “Vai grāmatai ir knābis?”. Tā iepazīstina pirmsskolas vecuma bērnus un viņu ģimenes ar grāmatu pasauli, lasītprieku un grāmatas ceļu no rakstnieka radīta stāsta līdz plauktam. Izstādi rīko Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Atbalsta biedrība, tās autori ir māksliniece Rūta Briede, dzejniece Inese Zandere un dizainers Artis Briedis.

Tapusi grāmata par Latvijas kultūrtelpu

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība (LNB Atbalsta biedrība) izdevusi arhitekta Jāņa Dripes grāmatu “KULTŪRTELPA – 21. gadsimta kultūras būves Latvijā”. Grāmata ir bagātīgi ilustrēts un apliecinošs vēstījums par arhitektoniski veiksmīgām un nozīmīgām kultūras būvēm un projektiem visos Latvijas novados. Tajā apkopotas pēdējos divos gadu desmitos valsts, pašvaldības vai privātas iniciatīvas rezultātā radītas vai atjaunotas nācijas kultūras vērtības.

Grāmatu draugu ķēdei - 10

Tieši pirms desmit gadiem, 2014. gada 18. janvārī, -20 grādu salā no rokas rokā Gaismas pilī ieradās pirmās grāmatās. Tās iegūla Tautas grāmatu plauktā. Biedrības biedri bija daļa no šī vēsturiskā notikuma un veidoja vienu no ķēdes posmiem. Svinot šī simboliskā un pacilājošā notikuma desmitgadi, arī šodien grāmatas nodevām viens otram. Tām pievienojās Biedrības dāvinājums Tautas grāmatu plauktam - mūsu pirmā izdotā grāmata - Jāņa Dripes "Latvijas Nacionālā bibliotēka. Arhitekts Gunārs Birkerts" ar ierakstu:

Izstāde “Vai grāmatai ir knābis?” ceļo uz Jūrmalu

9. janvārī plkst. 11.00 Jūrmalas Centrālās bibliotēkas Bērnu un jauniešu nodaļā tiks atklāta izstāde bērniem “Vai grāmatai ir knābis?”. Tā ir izglītojoša interaktīva izstāde pirmsskolas vecuma bērniem un viņu ģimenēm par lasītprieku un grāmatas ceļu no rakstnieka radīta stāsta līdz grāmatplauktam. Izstādi rīko Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Atbalsta biedrība, tās autori ir māksliniece Rūta Briede, dzejniece Inese Zandere un dizainers Artis Briedis.

Lapas

Mūsu draugi un sadarbības partneri