LNB Lasītava bērniem

2019. gadā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā pilnveidota un lasītājiem no jauna atvērta Bērnu literatūras centra lasītava. Lasītavas jaunais vizuālais veidols ir LNB Atbalsta biedrības dāvana bibliotēkas simtgadē. 

Bērnu literatūras centra lasītavas projektu īstenoja LNB Atbalsta biedrība un LNB sadarbībā ar Latvijas arhitektu biroju "Gaiss", mākslinieci Rūtu Briedi un uzņēmumu "Latvijas Finieris". Par ziedojumu lasītavai biedrība pateicas Imantam Kīnam, AS „Latvijas Finieris“ un Valteram Nollendorfam. 

LNB turpina augt jauno lasītāju skaits un arvien daudzveidīgāks kļūst bibliotēkas piedāvājums jaunajai lasītāju paaudzei. Lai katrs bibliotēkas apmeklējums kļūtu par neaizmirstamu notikumu un sniegtu unikālu lasīšanas pieredzi, lasītava bērniem funkcionāli un vizuāli pilnveidota. Iedvesmojoties no ārvalstu labākajiem piemēriem, ņemot vērā bērnu intereses un saglabājot esošos veiksmīgos interjera risinājumus, vide bērniem veidota vizuāli mūsdienīga, aicinoša, viegli transformējama, piemērota dažāda vecuma lasītājiem un daudzveidīgai pasākumu programmai.  

LNB Atbalsta biedrības direktore Karina Pētersone"Ir prieks, ka Biedrība varēja palīdzēt tapt tik elegantai, Birkerta veidotajā bibliotēkā iederīgai un mūsdienīgi atraktīvai videi, kur bērniem iepazīt grāmatu pasauli. Mums bija tiešām lieliski partneri, paldies viņiem! Pārtapusī lasītava ir dāvana bibliotēkai, tās šodienas un nākotnes lasītājiem LNB simtgadē.

LNB Bērnu literatūras centra vadītāja Silvija Tretjakova„Mūs vienmēr ir vadījusi pārliecība, ka bērnu labā nav izdarīts pietiekami, ja nav izdarīts viss iespējamais. Pateicoties nozīmīgajam atbalstam, telpas pārveidē patiešām ir paveikts viss iespējamais, lai tā būtu mūsdienīga un lasītāji vēlētos atgriezties. Katrs uzlabojums un domubiedru līdzdalība dod spēku darboties tālāk."

Lasītavas interjera dizainu radīja arhitektu birojs “GAISS”. Arhitekte Arnita Melzoba saka: „Atjaunotā bērnu lasītava rosina piedzīvot dažādas lasīšanas pieredzes un atklāt arvien jaunas grāmatas. Te ir izveidotas lasīšanas nišas grāmatu plauktos, telpā transformējas kubu kalni, košos kokos iekārti šūpuļtīkli un neliels namiņš. Tās ir vietas un objekti, kas var tikt atpazīti bērnu izlasītajās grāmatās.“   

Bērnu lasītavas dizainā īpaša loma ir mākslinieces Rūtas Briedes oriģinālzīmējumiem, kas telpā ienes dabas atmosfēru, ietver atsauces uz dažādiem daiļliteratūras varoņiem un vizualizē grāmatas tapšanas ceļu. Rūta Briede atzīst: „Grafiskie tušas spalvas  zīmējumi ir mani vērojumi dabā - mežos, pļavās, upju krastos, pie jūras, purvos, Latvijas kalnu galos un upju ielejās. Daba ir vislabākā vieta iztēlei.“

AS “Latvijas Finieris” veica telpas pilnveides tehniskos darbus un bija viens no ziedotājiem šim projektam. „Latvijas Finiera” padomes priekšsēdētājs Uldis Biķis“Ikviena grāmata izaug mežā. Ikvienu mežu kopj un audzē cilvēki. Latvijas Nacionālās bibliotēkas simtgadē visa “Latvijas Finiera” kolektīva vārdā gribētu novēlēt, lai mūsu valstī vienmēr būtu gan kopti meži, gan gudri cilvēki, gan zināšanas, atziņas un sajūtas, ko iekļaut grāmatā.“ 

 

Ziedotāji un atbalstītāji

Imants Kīns, AS „Latvijas Finieris“ un Valters Nollendorfs. 

 

Bērnu literatūras centra lasītava atrodas  LNB 7. stāvā. Informācija par darba laiku ŠEIT

Lasītavu aicināti apmeklēt bērni ar vecākiem un jaunieši. Bērni līdz 7 gadu vecumam lasītavā drīkst uzturēties pieaugušo pavadībā. Lasītāja karti izsniedz bērniem no 5 gadu vecuma.

Bērnu literatūras centra lasītavā no septembra līdz maijam katru sestdienu tiek organizētas Ģimeņu sestdienās - satikšanās ar latviešu rakstniekiem un bērnu grāmatu ilustratoriem, dažādi tematiski pasākumi. Vairāk informācijas: www.lasamkoks.lv.

Foto: Ansis Starks

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17

Mūsu draugi un sadarbības partneri