Grāmata par LNB

Par godu Latvijas 21.gs. lielākā kultūras projekta – LNB jaunās ēkas celtniecības īstenošanai izdota grāmata „LATVIJAS NACIONĀLĀ BIBLIOTĒKA, arhitekts Gunārs Birkerts“.  Grāmatu veidojis arhitekts Jānis Dripe, fotogrāfs Indriķis Stūrmanis un mākslinieks Juris Petraškēvičs. LNB direktors Andris Vilks ir devis ieskatu par bibliotēkas krājumu, funkcijām un iespējām. Tas ir poligrāfiski kvalitatīvs, bagātīgi ilustrēts izdevums latviešu un angļu valodā ar stāstu par jaunās bibliotēkas tapšanu no arhitekta idejas līdz pabeigtai un apdzīvotai ēkai. Grāmatā dominē attēls – skices, projektu grafiskie materiāli, kvalitatīvi fotoattēli no celtniecības procesa dažādām stadijām (1989. - 2014.).

Grāmatu iespējams iegādāties bibliotēkas veikalā "Draugu telpa" Latvijas Nacionālās bibliotēkas 1. stāvā vai, interesējoties LNB Atbalsta biedrībā (+ 371 67843767, gaisma@gaisma.lv).

Grāmatas autors Jānis Dripe par ēkas arhitektūru un veidolu pilsētas telpā saka: “Domāju, ka varam būt liecinieki patiesi lielam notikumam Latvijas kultūras vēsturē un Rīgas pilsēttelpā. Ēka ir liela meistara radīta zīme. Jo gatavāku ēku redzam, jo pārliecinošāk tā izskatās. Daugavas kreisais krasts pamazām kļūst par Rīgas vēsturiskā centra papildinājumu. Bibliotēka ir Pārdaugavas lielā kultūras iespēja. Nacionālā bibliotēka noteikti būs arhitūrisma galamērķis un Gunārs Birkerts savā solīdajā vecumā var būt patiesi gandarīts par savas bagātās arhitekta karjeras šādu vainagojumu. Tā ir vislabākā iespējamā meistara atgriešanās Rīgā.”

Grāmata ir ne tikai vērtīgs ieguvums Latvijas Nacionālajai bibliotēkai, bet tā noteikti būs atrodama arī daudzu valstu nacionālo bibliotēku krājumos.

LNB veltītais izdevums īpašs arī tādēļ, ka saņēmis prestižo UNESCO patronāžu.

Grāmata izdota, pateicoties ziedotāju un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstam.

Foto autors - F64.

 

1
2
3
4
5
6

Mūsu draugi un sadarbības partneri