Grāmatu starts

Par projektu

Grāmatas ir neaizstājamas, lai izaugtu gudra, zinātkāra, izglītota un veiksmīga Latvijas nākamā paaudze! Bibliotēkas ir lieliskas vietas, kas iedvesmo lasīt un palīdz izaugt grāmatu draugiem.

„Grāmatu starts“ ir lasīšanas veicināšanas projekts 3 - 4 gadus veciem bērniem, kas uzrunā un iesaista lasīšanā ģimenes, rūpējas par pirmsskolas vecuma bērnu lasītprieku, piedāvā izglītojošas, radošas un attīstošas nodarbības bibliotēkās.

Bibliotēkas apmeklējuma laikā katram mazajam dalībniekam tiek dāvināts īpaši veidots „Grāmatu starta“ pūču komplektiņš – mugursoma, Ineses Zanderes un Rūtas Briedes bilžu lasāmgrāmata "Vai grāmatai ir knābis?", mīļlietiņa un noderīgs materiāls vecākiem par lasīšanu. „Grāmatu starts“ rosina, lai arī turpmāk bibliotēku durvis visjaunākajiem lasītājiem ir atvērtas.

„Grāmatu startu“ izveidojis LNB Bērnu literatūras centrs, to īsteno LNB Atbalsta biedrība un Latvijas publiskās bibliotēkas.

Projekts notiek ar pašvaldību un ziedotāju atbalstu. Nozīmīgs ir katrs ziedojums. Ziedojot 25 EUR Jūs dodat iespēju kādai Latvijas bibliotēkai projektā iesaistīt vēl vienu ģimeni, kurā aug 3 - 4 gadus vecs mazulis.

Ziedot "Grāmatu startam" iespējams ŠEIT. Jūsu atbalsts palīdzēs stiprināt lasīšanas tradīciju ģimenēs un vairos bērnos lasītprieku un lasītprasmi. 

 
Kā pieteikties "Grāmatu startam"?
 
Pieteikties projektam var jebkura bibliotēka, kas vēlas īstenot "Grāmatu startu" un kurai ir pašvaldības līdzatbalsts. Pusi no "Grāmatu starta" komplekta izmaksām sedz Biedrības ziedotāji, pusi - pašvaldības. 
Bibliotēkas lasīšanas programmu var uzsākt jebkurā laikā. Lai tai pieteiktos, rakstiet uz gaisma@gaisma.lv
 
Ģimenes, kurās aug 3-4 gadus veci mazuļi un kuras vēlas iesaistīties kopīgajā lasīšanas piedzīvojumā, var interesēties vietējā bibliotēkā, vai tā iesaistījusies "Grāmatu startā". 

 

Ziedotāji un atbalstītāji:

Ziedotāji 2022./2023. gadā: Irīna Pīgozne, SIA "Arctic Paper Baltic States", Egils Pariss, Ruta Svaža, Didzis Kārkliņš, Jānis Lazdāns, Edijs Landzmanis, Ilmārs Kašs, Iļja Ivanovs, Valdemārs Stokmanis-Blaus, Anete, Juris Svaža, Daina Bloka, Miku Laitinen, Kristīne Valere, Zane Eglīte, Ilze, Nauris Smaļķis, Aivars Junga, Gustavs Podnieks, Natalja Frolova, Silvija Kima, Toms Peško, SIA "Viridi Lux", Juris Kleperis, Raitis Stepiņš, Sanita Kitajeva, Rūta Dimanta, Ilze Ošāne un anonīmie ziedotāji.

Atbalstītāji: LR Kultūras ministrija, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Ziedot.lv, Latvijas pašvaldības, starptautiskā lidosta "Rīga".

 

"Grāmatu starta" materiāli:

"Grāmatu starta" komplekts: mugursomiņa, rotaļlieta, izglītojoša brošūra vecākiem, bilžu lasāmgrāmatiņa - Inese Zandere un Rūta Briede "Vai grāmatai ir knābis?". Grāmatiņa nominēta grāmatu mākslas konkursā "Zelta ābele 2023" un Jāņa Baltvilka balvai 2023. "Vai grāmatai ir knābis?" tapusi īpaši "Grāmatu startam". Tās galvenais varonis un "Grāmatu starta" simbols pūčulēns Elmārs kopā ar draugiem aicina spēlēties un izpētīt grāmatu pasauli. Grāmatiņa nopērkama arī atsevišķi LNB veikalā Draugu telpa un eveikalā

Brošūra vecākiem "Bērnus un vecākus tuvina kopīga lasīšana" - izdevums vecākiem par lasīšanas veicināšanu. Tas stāsta par lasīšanas un grāmatu nozīmi personības attīstībā, sniedz ieteikumus, kā rosināt bērnos interesi par grāmatu pasauli un bibliotēkām. Brošūrā atrodami arī praktiski padomi priekšā lasīšanā un bērnu literatūras izvēlē. Brošūras dizains un ilustrācijas - māksliniece Rūta Briede. 

"Grāmatu starta" metodiskais materiāls bibliotēkām - apraksts un palīgs programmas īstenošanā. Dizains un ilustrācijas - māksliniece Rūta Briede. 

"Grāmatu starta" brošūra un metodiskais materiāls tapis, pateicoties Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstam, SIA "Arctic Paper Baltic States" ziedojumam un Ziedot.lv ziedotājiem. 

Krāsojamās lapas - māksliniece Rūta Briede sagatavojusi krāsojamās lapas ar "Grāmatu starta" un grāmatas "Vai grāmatai ir knābis?" varoņiem. Bibliotekāriem tās ir iespēja izdrukāt un piedāvāt saviem mazajiem apmeklētājiem izkrāsot. Klikšķiniet uz attēla zemāk, lai aplūkotu un lejuplādētu krāsojamās lapas. 

 

Pūčulēnu skolas videonodarbība

Jūrmalas Centrālās bibliotēkas Bērnu un jauniešu nodaļa - Inguna Radziņa un Ilze Siliņa - radījusi "Grāmatu starta" Pūčulēnu skolas videonodarbību (video - Samanta Tiliba, montāža - Reinis Radziņš).

Skaties un iesaisties!

 

 

Grāmatu starts Jaunpilī
Gulbenes novada bibliotēka
Ventspils novada bibliotēka
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14

Mūsu draugi un sadarbības partneri