Savus sapņus īstenojušas visas Iedvesmas bibliotēkas 2022

Pļaviņu bibliotēka piedzīvojusi vērienīgas un pozitīvas pārmaiņas – pārcēlusies uz jaunām, plašām telpām. Turpmāk vienā ēkā, kas īpaši pielāgota un aprīkota bibliotēkas vajadzībām, atradīsies gan Pļaviņu bibliotēka, gan Pļaviņu bērnu bibliotēka. Pļaviņu bērnu bibliotēka piedalījās Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB)Atbalsta biedrības projektā Iedvesmas bibliotēka 2022 un savai jaunajai mājvietai radīja oriģinālu grāmatu plauktu un iegādājās interaktīvās tehnoloģijas. Projekts īstenots, pateicoties LNB Atbalsta biedrības atbalstam, AS Latvijas Finieris ziedojumam un Aizkraukles novada domes līdzfinansējumam.

Iedvesmas bibliotēka ir LNB Atbalsta biedrības projekts – atbalsts un iespēja Latvijas bibliotēkām īstenot idejas par laikmetīgu un pievilcīgu bibliotēku vidi, arhitektūru un dizainu. Pļaviņu bērnu bibliotēkai radīts oriģināls grāmatu plaukts EGLE un iegādāts ekrāns un 3D brilles izglītojošām nodarbībām un aktivitātēm. Grāmatu plaukts veidots pēc arhitekta Daiņa Bērziņa skices. Plaukta materiāli un izgatavošana ir AS Latvijas Finieris ziedojums projektam Iedvesmas bibliotēka un Pļaviņu bērnu bibliotēkai. EGLE tapusi no Latvijā ražota, videi, lasītājiem un grāmatām draudzīga bērza saplākšņa.

LNB Atbalsta biedrības direktore Karina Pētersone: “Latvijas Nacionālā bibliotēka un citas jaunuzceltās un jaunatvērtās Latvijas bibliotēkas ir piemēri tam, ka ar pārcelšanos uz jaunām telpām sākas nozīmīgs posms un jauna lappuse bibliotēku dzīvē. Tās kļūst vēl pieprasītākas, atvērtākas un aicinošākas. Rodas nebijušas iespējas, idejas un piedāvājumi. Lai Pļaviņu bibliotēka top par gaismas pili visu paaudžu pļaviņiešiem!”

Pļaviņu bērnu bibliotēkas vadītāja Gunta Grandāne: “Pļaviņu bērnu bibliotēka piedzīvojusi kvalitatīvi jaunas pārmaiņas. Ceram, ka tās novērtēs mūsu uzticīgie lasītāji un jaunā mājvieta piesaistīs vēl vairāk apmeklētāju. Vislielākais bibliotēkas novērtējums ir justies vajadzīgai saviem lasītājiem, kuri šeit atgriežas atkal un atkal.”  

AS “Latvijas Finieris” padomes priekšsēdētājs Uldis Biķis: “Tāpat kā saplākšņa plaukts, arī grāmatas, kas tajā glabājas, sākumā ir izaugušas mežā. Zināšanas par meža kopšanu, dabas saglabāšanu un koksnes materiālu izmantošanu bibliotēkās uzkrājas aizvien vairāk – priecājamies, ka varam palīdzēt tās nodot nākamajām paaudzēm. 

Kā apliecinājumu dalībai projektā Iedvesmas bibliotēka 2022 Pļaviņu bērnu bibliotēka saņēma balvu  – Iedvesmas bibliotēkas simbolu LOGU. Tās autors ir dizainers Artūrs Analts. LOGS simbolizē gaismu un atvērtību, ļauj ieraudzīt vairāk un tālāk. 

Līdz ar pasākumu Pļaviņās dalību projektā pabeigušas visas 2022. gada iedvesmas bibliotēkas.  

Par pirmajām Iedvesmas bibliotēkām kļuva un šogad iedvesmojošas pārmaiņas piedzīvoja Valkas novada Ērģemes bibliotēka, Saldus novada Kursīšu bibliotēka-informācijas centrs, Tukuma novada Pūres bibliotēka, Limbažu novada Braslavas pagasta Vilzēnu bibliotēka, Aizkraukles novada Pļaviņu bērnu bibliotēka. Projektu Iedvesmas bibliotēka Biedrība uzsāka 2021. gadā un aicināja bibliotekārus pieteikt idejas par pozitīvām un mūsdienīgām pārmaiņām bibliotēku vidē. Projekts tiek īstenots ar ziedotāju atbalstu un pašvaldību līdzfinansējumu. 

Līdz 31. augustam bibliotēkām bija iespēja pieteikties Iedvesmas bibliotēkai 2023. Bibliotēkas, kuru idejas tiks īstenotas nākamajā gadā, Biedrība izraudzīsies un paziņos līdz gada beigām. 

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15

Mūsu draugi un sadarbības partneri