Sarunu ciklā saruna par to, kā saistoši, mūsdienīgi un caur literāriem darbiem runāt par nopietnām tēmām

28. novembrī plkst. 18.00 LNB Draugu telpā Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība un apgāds “Jānis Roze” aicina uz novembra sarunu “Saistoši un mūsdienīgi par nopietno” ciklā “Stāsta otra puse”. 

Sarunas viesi būs mākslas vēsturniece Aiga Dzalbe, filozofs Artis Svece, tulkotāja un redaktore Inga Karlsberga. Sarunu vadīs Renāte Punka. Diskusijas centrā būs grāmatas, kas pievēršas nopietnām, eksistenciālām tēmām vai sniedz bagātīgu uzziņas materiālu saistošā veidā un uzrunā dažādas paaudzes. Pasākuma laikā tiks meklētas atbildes uz jautājumiem: kāda ir literatūras ietekme uz sabiedrību un tās vērtību sistēmu? vai sarežģītām tēmām ir vieta bērnu un pusaudžu literatūrā? vai literatūra ir sabiedrības spogulis? kā par nopietno vēstīt tā, lai tas būtu gan noderīgi, gan saistoši prasīgajam un nepacietīgajam mūsdienu lasītājam?

Ciklā „Stāsta otra puse“ sarunas ir par un ap grāmatām un to autoriem, vēsturiskām un aktuālām tēmām, kas atspoguļotas literārajos darbos, atrodamas  LNB krājuma bagātībā vai saistās ar rakstnieka personību. Sarunu mērķis ir atrast un pulcēt domubiedrus un bibliotēkas draugus, rosināt jēgpilni domāt un atklāt līdz šim nezināmo un nedzirdēto jeb katra stāsta „otru pusi“.

Sarunu cikla tikšanās notiek reizi mēnesī LNB Draugu telpā. Pasākumi ir bez maksas un tajos var piedalīties ikviens interesents.

Sarunu ciklu “Stāsta otra puse”  atbalsta Rīgas domes Kultūras, izglītības un sporta departaments un Valsts Kultūrkapitāla fonds.

LNB Draugu telpa atrodas LNB 1. stāvā. To 2017. gadā izveidoja un atklāja LNB Atbalsta biedrība kā vietu suvenīriem, grāmatām, notikumiem, kā telpu, kur pulcēties un tikties bibliotēkas draugiem.

Mūsu draugi un sadarbības partneri