Par "Iedvesmas bibliotēku" varēs uzzināt Bibliotēku ideju tirgū

Latvijas Bibliotekāru biedrība (LBB) aicina uz Latvijas Bibliotēku festivālu, kurš notiks 14. un 15. aprīlī tiešsaistē – platformā “Zoom”. Jau otro gadu gadskārtējie bibliotekāru svētki notiks attālināti. Festivāla otro dienu jeb Bibliotēku ideju tirgu atklās LNB Atbalsta biedrības direktore un stāstīs par Biedrības jaunāko projektu Iedvesmas bibliotēka

Gan festivāla, gan tam sekojošās Bibliotēku nedēļas tēma ir Darīt neticamo!.

Festivāla pirmajā dienā notiks Latvijas bibliotekāru 21. konference. Ar stāstījumu par Eiropas bibliotēku, informācijas un dokumentācijas asociāciju biroja (European Bureau of Library Information and Documentation AssociationsEBLIDA) darbību piedalīsies EBLIDA direktors Giuseppe Vitiello, bibliotēku lomu demokrātijas stiprināšanā ieskicēs Public Libraries 2030 direktore Ilona Kish. Konferences viešņa būs arī Starptautiskās bibliotēku asociāciju un institūciju federācijas (International Federation of Library Associations and InstitutionsIFLA) biedru iesaistes speciāliste Kristīne Pabērza-Ramiresa, kura pastāstīs par Pasaules bibliotēku karti un tās iespējām bibliotēku interešu aizstāvībā. Programmu kuplinās arī vairāki runātāji no Latvijas – gan no bibliotēku vidus, gan citām institūcijām.

Festivāla otro dienu – Bibliotēku ideju tirgu – ievadīs LNB Atbalsta biedrības direktores Karinas Pētersones stāsts par Biedrības jaunāko projektu Iedvesmas bibliotēka. Iedvesmas bibliotēka ir iespēja ikvienai Latvijas bibliotēkai pieteikt savu ideju. Idejai jābūt par mūsdienīgām pārvērtībām vietējās bibliotēkas saturā, dizainā vai arhitektūrā. Biedrība izraudzīsies labākās idejas un ar ziedotāju atbalstu palīdzēs tās īstenot. Pieteikt ideju Iedvesmas bibliotēkai varēs līdz 31. augustam. 

Ideju tirgus turpināsies ar bibliotēku iesūtīto ideju video ierakstu pirmizrādi. 

 

Vairāk informācijas www.bibliotekari.lv

Pieteikšanās festivālā ŠEIT

 

Konferences programma (PDF)

Bibliotēku ideju tirgus programma (PDF)

 

Mūsu draugi un sadarbības partneri