Noslēgusies pieteikšanās Iedvesmas bibliotēkai

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrības (Biedrība) projektam Iedvesmas bibliotēka pieteikušās 26 Latvijas bibliotēkas. 

Šogad Biedrība uzsāka jaunu projektu Iedvesmas bibliotēka un aicināja Latvijas bibliotēkas pieteikt savas idejas. Iedvesmas bibliotēkai līdz 31. augustam varēja pieteikties ikviena bibliotēka, kas vēlas un ir gatava realizēt mūsdienīgas un iedvesmojošas pārmaiņas. Biedrībā saņemti 26 pieteikumi no pilsētu un pagastu bibliotēkām: iesniegti 15 mazie projekti (viena projekta kopējās izmaksas - līdz 10 000 eiro), 11 lielie projekti (projekta realizēšanai nepieciešami 10 000 – 20 000 eiro un vairāk).

Iedvesmas bibliotēkai iesūtītās idejas ir pārdomātas, mūsdienīgas, katra no tām nestu pozitīvas pārmaiņas bibliotēkā. Ideju spektrs ir ļoti plašs  –  āra lasītavu būve, bērnu un jauniešu lasītavu modernizēšana, jauno tehnoloģiju ieviešana, digitālo telpu izveide, bibliotēku telpu iekārtošana, grāmatu pakomātu uzstādīšana. 

Bibliotēku idejas vērtēs Biedrības uzrunāti eksperti – arhitekti un dizaineri ar pieredzi bibliotēku un citu kultūrvietu celtniecībā, pārbūvē, iekārtošanā. Dalībai Iedvesmas bibliotēkā tiks izraudzītas 3–5 bibliotēkas. Informācija par rezultātiem tiks publicēta šī gada decembrī Biedrības mājas lapā www.gaisma.lv, sociālo tīklu lapās un nosūtīta uz projektam pieteikušos bibliotēku epastiem. Izraudzītās bibliotēku idejas tiks realizētas 2022. gada laikā ar ziedotāju atbalstu un, sadarbojoties Biedrībai, bibliotēkai un pašvaldībai. 

Iedvesmas bibliotēkas mērķis ir atbalstīt bibliotēkas ceļā uz pozitīvām pārmaiņām un veidot tās par laikmetīgām kultūrvietām.

Mūsu draugi un sadarbības partneri