Mākslas izdevumi bibliotēku plauktos

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība saņēmusi skaistu un vērtīgu dāvinājumu no ABLV Charitable Foundation. Tie ir trīs krāšņi un kvalitatīvi mākslas izdevumi: Gvido Kajons „Tēma 011”, Starptautiskā keramikas mākslas simpozija „LANDescape” katalogs un Latvijas Mākslas akadēmijas gadagrāmata 2013.

524 izdevumi nonāks vairāk kā 400 Latvijas publisko un mākslas skolu bibliotēku plauktos un papildinās tos ar vizuāli baudāmu un interesi rosinošu saturu par Latvijas mākslas pasauli.

„Biedrība palīdz bibliotēkām bagātināt to saturu un priecājas, ka ar tās starpniecību Latvijas bibliotēkas var iegūt kvalitatīvus izdevumus arī mākslas jomā. Tie lasītājiem sniedz jaunas zināšanas. Dāvātie mākslas izdevumi ir lielisks un noderīgs materiāls mākslas skolu audzēkņiem, lai izglītotos un iedvesmotos radošām domām un darbiem, kā arī paplašinātu savu redzesloku par notikumiem Latvijas mākslas vidē,” prieku par dāvinājumu pauž Biedrības direktore Olita Pričina-Voitika.

„Viens no Fonda pamatuzdevumiem ir atbalstīt un veicināt sabiedrības izpratni par mākslas nozīmi, tās izglītojošo aspektu katra attīstībā un izaugsmē. Ar grāmatu dāvinājumu Latvijas bibliotēkām, vēlamies sekmēt intereses rašanos par krāšņo un neizsmeļamo mākslas pasauli, lai tā mudina lasītāju domāt un sevī attīstīt jaunus talantus un iespējas. Esam arī gandarīti par Latvijas bibliotēku lielo atsaucību redzēt šos izdevumus savos grāmatu plauktos” tā saka Fonda valdes priekšsēdētāja Zanda Zilgalve.

Baldones mākslas skolas pedagogi atzīst, ka „viens no Mākslas mācīšanas veidiem ir mācīties mākslu, pētot citu mākslinieku darbus. Šie izdevumi varētu būt kā avots, lai mācītos Mākslas vēsturi, Kompozīciju vai Krāsu mācību.”

Jau astoto gadu pēc kārtas ABLV Charitable Foundation  rīko grantu konkursu Laikmetīgās mākslas izstāžu un notikumu organizēšanai, kura ietvaros sniedz atbalstu laikmetīgās mākslas attīstībai Latvijā. Pateicoties projektiem, kuru viens no devumiem ir grāmata, ir iespēja radīt skaistus un vērtīgus izdevumus.

Mūsu draugi un sadarbības partneri