LNB Draugu telpā skatāma izstāde Šūpuļzirdziņam - 50

No 24. novembra līdz nākamā gada 31. janvārim Latvijas Nacionālās bibliotēkas Draugu telpā apskatāma bērnu zīmējumu izstāde “STĀSTI, ZĪMĒJUMI, PASAKAS”, kas veltīta Šūpuļzirdziņa 50 gadu jubilejai.

SIA “Troja” ražotais Šūpuļzirdziņš ir izšūpojis vairākas Latvijas paaudzes, aizceļojis pasaulē un joprojām aktuāls mūsdienu bērniem. SIA “Troja” 50 gadu laikā izgatavoti vairāk nekā miljons šo rotaļlietu, un laika gaitā klasiskajam Šūpuļzirdziņa dizainam pievienoti arī jauni – Ojārs,  Zadigs, Ludvigs, Ponijs un Riksis. Lai Šūpuļzirdziņš būtu ērti pieejams jaunajiem vecākiem un vecvecākiem, kuriem rotaļlieta arī pašiem saistās ar bērnības atmiņām, izveidots interneta veikals www.supulzirdzins.lv.

Šūpuļzirdziņam veltītā izstāde skatāma Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, veikalā Draugu telpa. Zirgs ir simbolisks tēls arī bibliotēkas arhitektūrā, ko iedvesmojusi Raiņa luga “Zelta zirgs”. Antiņš un Zelta zirgs iemieso tādas vērtības kā mērķtiecību, gudrību, tiekšanos uz zināšanām un virsotnēm.

SIA “Troja”, kas ir AS “Latvijas Finieris” saistītais uzņēmums, pamatdarbība ir bērza saplākšņa apstrāde. Kā gatavie produkti tiek piedāvāti – ceļazīmes, biroja mēbeles, akustiskie paneļi un šūpuļzirdziņi. Pērn  SIA “Troja” apgrozījums pārsniedza 23 miljonus eiro, uzņēmumā strādāja vidēji 165 darbinieki. 

 

 

Mūsu draugi un sadarbības partneri