LNB Draugu telpā Latvijas Mākslas akadēmijas studenti piedāvā izstādi “DABA” un radošo darbnīcu bērniem

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Draugu telpā līdz 10. maijam skatāma Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas katedras studentu bilžu grāmatu sērija bērniem un pusaudžiem "DABA". Studentu radītās bilžu grāmatas ir bez teksta (“silent book” – angļu) un stāsta par dabu vizuālā valodā - gluži tāpat, kā mēs lielākoties uztveram dabu. 

Sērijas ietvaros jaunie ilustratori interpretē dabas jēdzienu un parāda tās lomu un nozīmi mūsu dzīvē. Daba ir bezgalīgs iedvesmas avots neparastiem stāstiem. Vai bebrs ir labs santehniķis? Kas var izaugt no brīnumainām sēklām? Kā draudzēties diviem magnētiem un ko ezis var iesākt ar atkritumu kalnu? To visu jūs uzzināsiet jauno mākslinieku radītajās grāmatās! Apjomīgajā 23 bilžu grāmatu izstādē būs aplūkojami arī ilustrāciju oriģināli, sniedzot izstādes apmeklētājiem iespēju salīdzināt oriģinālilustrāciju un tipogrāfiski drukāto versiju. 

Ar studentu darbiem tuvāk varēs iepazīties radošajā darbnīcā bērniem, kuru vadīs četras no izstādes grāmatu autorēm - Evija Pintāne, Līva Ozola, Kristīne Martinova un Kristiāna Doroščonoka. Radošā darbnīca notiks sestdien, 27. aprīlī 13.00, ieeja - bezmaksas.

Jau ceturto gadu Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas katedras studenti sadarbībā ar platformu Latvian Literature piedalās Boloņas Bērnu grāmatu tirgū Itālijā. Studentu radītie ilustrētie stāsti no 1. - 5. aprīlim bija apskatāmi Latvijas stenda ekspozīcijā un guva tirgus apmeklētāju ievērību. Dalība Boloņas Bērnu grāmatu tirgū četru gadu laikā ir nesusi vērā ņemamus augļus, jo ik gadu kāds no Latvijas Mākslas akadēmijas jaunajiem ilustrācijas talantiem nonāk Latvijas vai ārvalstu izdevēju uzmanības lokā, piedāvājot māksliniekiem veidot ilustrācijas profesionālās izdevniecībās. 

Izstādē piedalās: Aija Pastare, Aleksandra Runde, Anita Rupeika, Anna Dzērve, Dina Danosa, Elīna Krima, Evija Pintāne, Guna Poga, Ingrīda Ivane, Jūlija Blaževiča, Katerina Namavīra, Katrina Eihe, Kristiāna Doroščonoka, Kristīne Martinova, Linda Jākobsone-Viškere, Līva Ozola, Mārtiņš Dziļums, Renāte Kloviņa, Santa Senkāne, Svens Neilands, Valentin Orange, Vivianna Maria Stanislavska

Izstāde apskatāma līdz 10. maijam Latvijas Nacionālās bibliotēkas Draugu telpā.

 

LNB Draugu telpas darba laiks un adrese:

Latvijas Nacionālā bibliotēka Mūkusalas ielā 3, Rīgā

Pirmdien, piektdien, sestdien - 11.00 - 16.00

Otrdien, trešdien, ceturtdien - 11.00 - 18.00

1
2
3
4

Mūsu draugi un sadarbības partneri