Janvārī tikšanās ar rakstnieci Marinu Kosteņecku notiks Bauskā, Gulbenē, Jēkabpilī un Staicelē

Latvijas  Nacionālās bibliotēkas (LNB) Atbalsta biedrība un bibliotēkas ielūdz uz tikšanos ar publicisti un rakstnieci Marinu Kosteņecku.

Janvārī pasākumi notiks:

8. janvārī plkst. 13.00 Bauskas Kultūras centrā.

16. janvārī plkst. 13.00 Krustpils Kultūras namā. Sarunu vadīs Andris Grīnbergs.

22. janvārī plkst. 15.00 Gulbenes novada bibliotēkā. Sarunu vadīs Karina Pētersone.

29. janvārī plkst. 13.00 Staiceles pilsētas bibliotēkā. Sarunu vadīs Karina Pētersone.

Aicināts ikviens interesents!

Saruna būs par nesen iznākušo atmiņu krājumu “Mans XX gadsimts“, rakstnieces dzīvesstāstu, radošo darbību un lomu nesenajos Latvijas vēstures notikumos.

Marina Kosteņecka ir populāra rakstniece un publiciste, viena no Tautas frontes dibinātājām un aktīva cīnītāja par Latvijas neatkarības atjaunošanu. Viņas biogrāfija ļoti cieši savijusies ar Latvijai izšķirošu laika periodu - neatkarības atjaunošanu. Vēsturiskie notikumi ietekmējuši rakstnieces radošo un personīgo dzīvi un otrādi – Marina Kosteņecka bijusi aktīva līdzdalībniece valsts vēsturē. Tieši tādēļ rakstnieces atmiņām un dzīves stāstam ir īpaša vērtība.

Atmiņu krājumu veido divas grāmatas – “Mans XX gadsimts” un “Vēstules no XX gadsimta” latviešu un krievu valodā. Rakstniece to sauc par mūža darbu un grāmatās dalās ar savu dzīvesstāstu, atmiņām par Latvijai izšķirošiem nesenās vēstures notikumiem un unikālu laikmeta liecību – Atmodas laikā no lasītājiem un atbalstītājiem saņemtām vēstulēm. “Mans XX gadsimts” līdzautors ir Georgs Stražnovs, grāmatu priekšvārdus rakstījuši Dainis Īvāns un Knuts Skujenieks.

Rīkojot tikšanos ar rakstnieci LNB Atbalsta biedrība vēlas dot iespēju ikvienam interesentam dzirdēt dokumentālus stāstus no mūsu laikmeta lieciniekiem – cilvēkiem, kam bijusi nozīmīga loma valsts liktenī. Pasākuma laikā LNB Atbalsta biedrība atmiņu krājumu „Mans XX gadsimts“ dāvās Latvijas publiskajām bibliotēkām.

Grāmatu izdošanu atbalstījis Valsts Kultūrkapitāla fonds, Baltic International Bank, “Kalēju biedrība”, Latvijas Gāze, Rīgas dome, Latvijas Nacionālā bibliotēka.

Mūsu draugi un sadarbības partneri