“Iedvesmas bibliotēkā” Pūres bibliotēka rada īpašu vietu bērniem

Pūres pagasta bibliotēka-informācijas un novada izpētes centrs piedalījās projektā Iedvesmas bibliotēka 2022 un radīja īpašu telpu pašiem mazākajiem apmeklētājiem – Rotaļtēku. 

Iedvesmas bibliotēka ir Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrības (Biedrība) projekts – atbalsts un iespēja Latvijas bibliotēkām radīt mūsdienīgu un pievilcīgu bibliotēku vidi, arhitektūru un dizainu.

Rotaļtēka Pūres bibliotēkā ir draudzīga vieta ģimenēm ar mazuļiem brīvā laika pavadīšanai, rotaļām un priekšā lasīšanai. Šeit pieejamas bērnu grāmatas, izglītojošas spēles, interaktīvs spēļu galds, bet telpas galvenais elements ir rotaļu un grāmatu pils. Pils veidota no koka, tā vienlaikus ir aktivitāšu vieta ar kāpnēm un slidkalniņu, grāmatu un spēļu plaukts, vieta atpūtai un lasīšanai.

LNB Atbalsta biedrības direktore Karina Pētersone: “Jaunā lasītāju paaudze neizaug pati. Bērni kļūst par lasītājiem, pateicoties vecākiem, kuri lasa priekšā saviem mazuļiem, un bibliotēkām, kas piedāvā bagātu bērnu literatūras klāstu, aizraujošu, pievilcīgu vidi, kur uzkavēties un iepazīties ar grāmatām. Tieši šādas vides radīšana bija Pūres bibliotēkas vadītājas iecere projektā Iedvesmas bibliotēka. Pateicoties izveidotajai Rotaļtēkai, paši mazākie apmeklētāji šeit jūtas gaidīti un augs par jauno lasītāju paaudzi.” 

Projektu īstenoja Pūres bibliotēka, pateicoties LNB Atbalsta biedrības atbalstam, Tukuma novada pašvaldības līdzfinansējumam un AS “Riga Wood Baltic” ziedojumam. Rotaļtēkas izveidē Pūres bibliotēku konsultēja Iedvesmas bibliotēka eksperts arhitekts Jānis Dripe. Grāmatu pili izgatavoja vietējais galdniecības meistars Kaspars Rudzītis. Materiālus tās tapšanai ziedoja koncerna “Latvijas Finieris” struktūrvienība AS “Riga Wood Baltic”. Grāmatu pils izgatavota no Latvijā ražota, videi, lasītājiem un grāmatām draudzīga bērza saplākšņa.

Pūres novada bibliotēkas - informācijas un novada izpētes centra vadītāja Valda Dzelzkalēja: Ticiet sapņiem, tie piepildās! Pirms 5 gadiem, kad bibliotēku pārvietoja uz jaunajām telpām, bija nepieciešamība iekārtot atsevišķu telpu mazajiem apmeklētājiem, tomēr vīzija par to nepietiekama finansējuma dēļ nevarēja realizēties. Piedaloties LNB Atbalsta biedrības rīkotajā projektā “Iedvesmas bibliotēka”, radās iespēja izveidot vidi, kur apvienots spēlēšanās prieks vecākiem kopā ar bērniem. Bērni ir mūsu nākotne, iepazīstot bibliotēkas pakalpojumus mazotnē, viņi arī turpmāk būs to lietotāji, tāpēc aicinām pirmsskolas vecuma bērnu ģimenes, apmeklējot Rotaļtēku, izmantot gan spēles un rotaļlietas, gan lasīt priekšā grāmatu un gūt patīkamas emocijas, pavadot laiku bibliotēkā kopā.”

Uģis Ozols, AS Riga Wood Baltic: “Ilgtspējīgu materiālu izmantošana publiskajās telpās ir viens no zaļās būvniecības stūrakmeņiem. Riga ECOlogical lignīna bāzes līme, kur dabīgās izcelsmes lignīns daļēji aizvieto fenolu, tiek plaši izmantota mūsu bērza saplākšņa ražošanā. Tas dod iespēju radīt cilvēkam un videi draudzīgu produktu, ievērojot ilgtspējas principus gan mežu apsaimniekošanā, gan dzīvojamās telpas attīstībā. Līdzīgi kā grāmatas sevī glabā zināšanas, tā koks kalpo kā oglekļa glabātuve”. 

Par dalību projektā un veiksmīgu idejas  īstenošanu Pūres bibliotēka saņēma balvu  – Iedvesmas bibliotēkassimbolu LOGU. Tās autors ir dizainers Artūrs Analts. LOGS simbolizē gaismu un atvērtību, ļauj ieraudzīt vairāk un tālāk. 

Projektu Iedvesmas bibliotēka Biedrība uzsāka 2021. gadā un aicināja bibliotekārus pieteikt idejas par pozitīvām un mūsdienīgām pārmaiņām bibliotēku vidē. Projekts tiek īstenots ar ziedotāju atbalstu un pašvaldību līdzfinansējumu. Par pirmajām Iedvesmas bibliotēkām kļuva un šogad iedvesmojošas pārmaiņas piedzīvoja Valkas novada Ērģemes bibliotēka, Saldus novada Kursīšu bibliotēka-informācijas centrs, Tukuma novada Pūres bibliotēka, Limbažu novada Braslavas pagasta Vilzēnu bibliotēka, Aizkraukles novada Pļaviņu bērnu bibliotēka. Līdz 31. augustam LNB Atbalsta biedrība gaidīja bibliotēku pieteikumus Iedvesmas bibliotēkai 2023. Bibliotēkas, kuru idejas tiks īstenotas nākamajā gadā, Biedrība izraudzīsies un paziņos līdz gada beigām. 

 

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22

Mūsu draugi un sadarbības partneri