Grāmatu startā iesaistās Londonas latviešu ģimenes

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrības lasīšanas veicināšanas projekts “Grāmatu starts” pirmo reizi noticis ārpus Latvijas robežām. 18. septembrī uz “Grāmatu starta” pasākumu jeb Pūčulēnu skolas nodarbību bērnus un ģimenes aicināja Londonas latviešu bibliotēka. Lasīšanas programma Londonā notiek tāpat kā bibliotēkās Latvijā – bērni iepazīst bibliotēku, kopīgi lasa un radoši darbojas. Katrs dalībnieks saņem “Grāmatu starta” komplektu – pirmo lasāmgrāmatiņu, mugursomiņu, mīļlietiņu un brošūru par lasīšanu vecākiem. 

“Grāmatu starts” Londonā organizēts, pateicoties LNB Atbalsta  biedrības Uzticības padomes locekles Irīnas Pīgoznes iniciatīvai un Londonas latviešu bibliotēkas vadītājas Solvitas Jaunkampes atsaucībai. 

 

Londonas latviešu bibliotēkas vadītāja Solvita Jaunkampe: “Pirmā Pūčulēnu skolas nodarbība Londonā aizvadītaveiksmīgi! Pasākums notika Londonas latviešu bibliotēkā programmas “Grāmatu starts” ietvaros sadarbībā ar LNB Atbalsta biedrību. Bērniem vecumā no 5-7 gadiem bija iespēja iepazīties ar bibliotēku un iesaistīties “Bērnu un jauniešu žūrijas 2021” grāmatu vērtēšanā. Sekoja jautra un radoša darbošanās ar sarunām, spēlēm un dziesmām. Nodarbības beigās bērniem bija jāatrod starp bibliotēkas grāmatām paslēptās dāvaniņas, ko sagādāja LNB Atbalsta biedrība. Paldies visiem, kas bija atnākuši un rosīgi piedalījās. Īpašs paldies LNB Atbalsta biedrības pārstāvei Irīnai Pīgoznei, LNPL izglītības fondam un Mairai Vildei. Pūčulēnu skola Londonā turpinās darboties!”

Ārpus Latvijas robežām lasīšanas veicināšanas programma “Grāmatu starts” iegūst jaunu vērtību - palīdz popularizēt latviešu literatūru, kultūru un valodu. Ja Londonas latviešu bibliotēkas piemērs iedvesmojis latviešu organizācijas citur pasaulē uzsākt “Grāmatu startu”, aicinām sazināties ar LNB Atbalsta biedrību, rakstot gaisma@gaisma.lv.

“Grāmatu starts” var notikt tikai ar ziedotāju atbalstu. Katrs ziedojums palīdz programmā iesaistīt vairāk bibliotēku un dalībnieku. “Grāmatu startam” ziedot aicinām labdarības portālā Ziedot.lv: https://ej.uz/69iz

Lasīšanas veicināšanas programma “Grāmatu starts” paredzēta 3-4 gadus veciem bērniem un viņu vecākiem, lai radītu interesi par aizraujošo grāmatu pasauli un bibliotēku kā interesantu vietu, kur izzināt pasauli, rosinātu bērnos lasītprieku un stiprinātu lasīšanas tradīciju ģimenēs. Programmu izveidojis LNB Bērnu literatūras centrs, īsteno – LNB Atbalsta biedrība.

 

 

 

 

 

1
2
3
4
5

Mūsu draugi un sadarbības partneri