Biedrības kopsapulce 2024

27. martā notika ikgadējā Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrības kopsapulce. Biedrībā darbojas 115 biedri. Kopsapulci vadīja valdes priekšsēdētāja Undīne Būde. Ar Biedrības aktualitātēm, 2023. gada projektiem un šī gada plāniem iepazīstināja direktore Karina Pētersone.

Īpaši jāpiemin, ka tieši pirms 10 gadiem Biedrība iesaistījās LNB lasīšanas programmas īstenošanā "Grāmatu starts". Lasīšanas piedzīvojumam šajā laikā pievienojušies vairāk nekā 5000 bērnu. Daudziem tā bijusi pirmā satikšanās ar bibliotēkām un grāmatu pasauli.

Nozīmīgs pēdējo gadu projekts ir "Iedvesmas bibliotēka", kas palīdz bibliotēkām realizēt idejas par mūsdienīgu un pievilcīgu vidi lasītājiem. Trīs gadu laikā pozitīvas pārmaiņas būs piedzīvojušas 12 Latvijas bibliotēkas.
 
Savukārt Biedrības jaunākais izdevums ir arhitekta Jāņa Dripes grāmata "Kultūrtelpa - 21. gadsimta kultūras būves Latvijā". Tajā apkopotas 83 arhitektoniski veiksmīgākās kultūrvietas, kas atjaunotas vai jaunuzceltas pēdējās desmitgadēs. Grāmata ir apliecinājums Latvijai kā kultūras un bibliotēku zemei un iedvesma tās apceļošanai.
 
Klātesošos uzrunāja LNB direktors Andris Vilks, kurš par Biedrības un Nacionālās bibliotēkas saikni teica: "Tā nav sadarbība, tā ir kopīga dzīve." Andris Vilks atzina, ka Biedrība spējusi pastāvēt un būt aktīva 26 gadus, pateicoties ilgtspējīgam, mērķtiecīgam, jēgpilnam tās darbam.
 
Biedrības kopsapilcē apstiprināts 2023. gada darbības un finanšu pārskats, kā arī 2024. gada darbības plāns un budžets.
 
Biedrības valdē darbojas: Undīne Būde, Jānis Dripe, Karina Pētersone, Dzintra Dzene, Ruta Svaža, Olita Rozenberga, Inese Zandere, Tadeušs Surgofts, Velta Holcmane. 
 
Paldies ziedotājiem un atbalstītājiem, kas ļauj īstenot Biedrības labdarības projektus!
 
2024. gada 1. aprīlī

 

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13

Mūsu draugi un sadarbības partneri