Bibliotēkām dāvina grāmatu "Nepārbraukušie. Viļa un Valentīnas Vītolu dzīvesstāsts"

Ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Atbalsta biedrības starpniecību Vilis Vītols dāvina bibliotēkām grāmatu "Nepārbraukušie. Viļa un Valentīnas Vītolu dzīvesstāsts".

800 grāmatas eksemplāri nonāks visās Latvijas publiskajās bibliotēkās un būs pieejami lasītājiem. Vilis Vītols ir uzņēmējs, "Vītolu fonda" un Likteņdārza īstenotāja - "Kokneses fonda" dibinātājs, kā arī ilggadējs LNB Atbalsta biedrības biedrs.

“Nepārbraukušie” ir veltījums Viļa Vītola vecākiem - Vilim un Valentīnai Vītoliem. Grāmatas autors ir Edžus Vējiņš. Iecere lolota un materiāli tai vākti 16 gadus.  

Grāmata ir Viļa Vītola un viņa ģimenes dzīvesstāsts, kas vienlaikus atklāj trimdas latviešu likteni un ir laikmeta liecība par viņu dzīvi Latvijā, Vācijā un Venecuēlā. Viņi līdz mūža galam turpināja cīnīties par labāku dzīvi sev un bērniem un nepārstāja ticēt idejai par brīvu Latviju. Par spīti visām grūtībām Vītolu ģimenei Venecuēlā izdevās veiksmīgs būvniecības bizness. Vītolu dzimta turpinās ne tikai ar vārdu Vilis jau piecās paaudzēs, bet ar ļoti spēcīgu latvietības un uzņēmības gēnu. 

LNB Atbalsta biedrība arī iepriekš no Viļa Vītola saņēmusi grāmatu dāvinājumus, kas bagātinājuši Latvijas bibliotēku krājumus. 

 

Mūsu draugi un sadarbības partneri