Aicina ziedot datorus Latvijas bibliotēkām

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrības (Biedrība) aicinājumam ziedot datorus Latvijas bibliotēkām atsaucies tehnoloģiju un izklaides uzņēmums Tet un ziedojis 30 datorus. Datori līdz šim lietoti uzņēmumā un tagad ar Biedrības starpniecību nonāks Limbažu novada bibliotēkās, kas lūdza palīdzēt atjaunot novecojušo datorparku ar mūsdienīgiem un lasītāju vajadzībām atbilstošiem datoriem. Uzņēmums Tet regulāri maina IT aprīkojumu, tāpēc datori ir labā tehniskā stāvoklī un piemēroti lietošanai bibliotēkās. 

Karina Pētersone, LNB Atbalsta biedrības direktore: “Ļoti novērtējam uzņēmumus, kas paralēli biznesa attīstīšanai izprot arī sabiedrības vajadzības. Viens no mūsu ilggadējiem lieldraugiem ir SIA Tet, kas ar ziedojumiem un praktisku atbalstu ir atsaucies dažādiem Biedrības labdarības projektiem. Arī datoru ziedojums bibliotēkām ir Tet labais darbs. Tas ir reāls atbalsts bibliotēkām, pašvaldībām un lasītājiem reģionos, kur bibliotēku loma ir īpaši nozīmīga un neaizstājama.” 

“Tehnoloģijas ir mūsu ceļš uz plašāku pasauli un tās sniegtajām iespējām. Priecājamies, ka šie datori nonāks novadu publiskajās bibliotēkās un tādējādi palīdzēs plašākam iedzīvotāju lokam gan uzzināt aktualitātes, gan sazināties ar tālākiem tuviniekiem, gan arī risināt sadzīviskus jautājumus, piemēram, norēķināties vai veikt pirkumus,” SIA Tet valdes priekšsēdētājs Uldis Tatarčuks.

Dzintra Dzene, Limbažu Galvenās bibliotēkas direktore: “Limbažu novada pagastu publiskajās bibliotēkās līdz ar jaunāku tehniku šobrīd tiek lietoti 56 projekta “Trešais tēva dēls” datori no 2007./2008. gada. Pēc 13 gadu izmantošanas to darbība ir kļuvusi lēna un problemātiska. Šajos gados personāla un daļu klientu datoru nomaiņu ir finansējusi pašvaldība, bet vajadzības ir lielākas par iespējām. Ļoti priecājamies par jaunā gada sākumā saņemto ziņu no Biedrības, ka SIA Tet ir gatavs dāvināt savus lietotos datorus, kas vēl ir labā darba kārtībā. Šos datorus iegūs 11 Limbažu novada un 4 Alojas novada pagastu publiskās bibliotēkas. Pateicamies Biedrībai un uzņēmumam Tet par lielisko sadarbību un mums tik būtisko dāvinājumu!”

Ar šo dāvinājumu Biedrība savā ziņā turpina 2004. gadā uzsākto akciju “Uzdāvini datoru savai bibliotēkai!’, aicinot uzņēmumus ziedot lietotus datorus bibliotēkām. Pateicoties šai akcijai, daudzās bibliotēkās nonāca pirmais dators. Zīmīgi, ka akcijas pirmais ziedotājs bija SIA Lattelekom (tagad – Tet). Šo gadu laikā uzņēmums ar Biedrības starpniecību savu lietoto datortehniku bibliotēkām ziedojis vairākkārt. 

Sākoties publisko bibliotēku attīstības projektam “Trešais tēva dēls”, akcija “Uzdāvini datoru savai bibliotēkai!” zaudēja aktualitāti, taču pēdējos gados Biedrība atkal aizvien biežāk saņem bibliotēku lūgumus palīdzēt atjaunot datortehniku. Tādējādi akcija “Uzdāvini datoru savai bibliotēkai!” ir aktuāla arī šodien. Ar pašvaldību finansējumu nepietiek, lai atrisinātu visas bibliotēku vajadzības. Tāpēc LNB Atbalsta biedrība aicina uzņēmumus, kuri regulāri atjauno datortehniku, sazināties ar Biedrību un ziedot lietotos datorus un monitorus bibliotēkām. 

Informāciju sagatavojusi:

Sanita Kitajeva

29355624, sanita@gaisma.lv

 

Mūsu draugi un sadarbības partneri