Grāmata THE GLASS MOUNTAIN

 

„The Glass Mountain“  ir stāsts par Latviju.  Autors Vilis Inde aicina lasītājam Latviju iepazīt caur 3 grāmatām. Katra no tām runā par latviešiem būtisku tēmu. Grāmatas viena otru papildina un veido skaistu un daudzslāņainu Latvijas koptēlu.

„The Glass Mountain“ ir par Latvijas vēsturi, literatūru un simbolisko Nacionālās bibliotēkas jauno ēku – Gaismas pilij.  Autors atklāj vēstures, literatūras un bibliotēkas ciešo saikni, kā tās caurvij viena viena otru, atspoguļo vienus un tos pašus simbolus un vērtības.

Grāmata ir veltījums Latvijas viesiem un ārvalstīs augušai latviešu jaunajai paaudzei, palīdzot iepazīt Latviju un rast saikni ar savām saknēm.  

Pirmā grāmata Climbing the Mountain ir koncentrēta Latvijas vēsture, kas atklāj sarežģītus un traģiskus notikumus un to, kā vakardiena veidojusi šodienas Latviju.

Otrā grāmata The Golden Horse  pasaulei dāvina latviešu literatūras dārgumu – Raiņa lugu „Zelta zirgs“. Tas ir drosmīgs, simbolisks un pārlaicīgs darbs, kurš izstāsta vairāk, kā sākumā šķiet. Lugas pamatā ir dziļš vēstījums par Latvijas veidošanos, cīņu par brīvību un pašnoteikšanos un tautas gara spēku.

Trešā grāmata The Castle of LIght ir stāsts par latviešiem nozīmīgu un simbolisku ēku – Latvijas Nacionālo bibliotēku.  Tā ir ne vien saturā bagāta vieta, kas glabā kultūras mantojumu un gadsimtu zināšanas, bibliotēkas arhitektūra ir tieša atsauce uz Latvijas vēsturi un Raiņa „Zelta zirgu“.

Triloģija “The Glass Mountain” iegādājama LNB Draugu telpā, Mūkusalas ielā 3, Rīgā, un ir ērti pieejama elektroniski ikvienam interesentam vietnē Amazon: https://ej.uz/TheGlassMountain

 

 

Mūsu draugi un sadarbības partneri