Iedvesmas bibliotēka

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība 2021. gadā uzsāks jaunu projektu - "Iedvesmas bibliotēka"

Jaunā projekta mērķis ir iedvesmot  bibliotēkas un pašvaldības pozitīvām pārmaiņām, iedrošināt realizēt skaistas idejas un sapņus, palīdzēt kļūt vēl mūsdienīgākām, pievilcīgākām un aicinošākām, īpaši bērnu un jauniešu auditorijai. 

Projektu "Iedvesmas bibliotēka" Biedrība plāno izsludināt 2021. gada pavasarī un aicinās bibliotēkas pieteikt projektus:

-  bibliotēku vides un piedāvājuma attīstīšanai, 

-  telpu pārbūvei, paplašināšanai vai jauna dizaina izveidei, 

-  jaunu pakalpojumu vai inovāciju ieviešanai;

- pārmaiņām atbilstošu un mūsdienīgu informācijas tehnoloģiju, digitālo risinājumu un ierīču klāsta papildināšanai (taču projekts neparedz vienkāršu bibliotēkas datorparka atjaunošanu).

Projektos, kuri Biedrību aizraus un pārliecinās, Biedrība kļūs par partneri - sniegs finansējumu līdz 50% un organizatorisku atbalstu projekta īstenošanā.

 

Projekta nosacījumi:

1. Projektam pieteikties varēs jebkura Latvijas publiskā bibliotēka.

2. Bibliotēkām sava ideja būs jāformulē projektā, jāsaņem pašvaldības atbalsts un līdzfinansējuma apliecinājums un jāiesniedz Biedrībai. 

3. Biedrības valde izraudzīsies tos pieteikumus, kuru īstenošanā Biedrība kļūs par bibliotēkas un tās pašvaldības partneri. 

4. Projekta idejai jābūt tādai, kuras īstenošana radīs pozitīvas pārmaiņas reģionā un sniegs reālus ieguvumus vietējai sabiedrībai. 

5. Projekta kopējās izmaksas varēs būt no 1000 līdz 10 000; pašvaldībai jāapliecina savs līdzfinansējums vismaz 50% apmērā. 

6. Izraudzītos projektus īstenosim ciešā sadarbībā starp bibliotēku, Biedrību un pašvaldību.  

7. Laiks projekta īstenošanai - 1 gads no līguma parakstīšanas brīža. 

 

Jau laikus piedāvājam iepazīties ar Projekta nolikumu ŠEIT

 

Mūsu draugi un sadarbības partneri