Publiskajām bibliotēkām biedrība dāvina izstādes katalogu „Bibliotēkas, kas palīdzēja izaugt Latvijai”

Atzīmējot Latvijas simtgadi un Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrības 20. darbības gadu, biedrība izveidojusi ceļojošo izstādi un katalogu „Bibliotēkas, kas palīdzēja izaugt Latvijai”. Šo katalogu biedrība vēlas dāvināt 792 publiskajām bibliotēkām, cerot, ka tas būs vērtīgs un izzinošs papildinājums bibliotēku krājumam.

Kataloga un izstādes tekstu autors Edžus Vējiņš apkopojis vēstures faktus un fotogrāfijas par 12 Latvijas publiskajām bibliotēkām, kurām ir simboliska nozīme Latvijas tapšanā par valsti, izceļot to bagāto vēsturi un dibināšanā iesaistītās personības. To vidū ir Baumaņu Kārlis, Augusts Deglavs, Augusts Dombrovskis, Jānis Kārkliņš, Jānis Misiņš, Krišjānis Valdemārs un citi ievērojami latvieši. Apkopoto informāciju katalogā un uz izstādes planšetēm izkārtojusi māksliniece Līga Delvera.

Katalogā ietverti stāsti par Rīgas Centrālās bibliotēkas Ziemeļblāzmas filiālbibliotēkas, Alūksnes novada Alsviķu bibliotēkas, Beverīnas novada Mūrmuižas un Kauguru bibliotēku, Dobeles novada Centrālās bibliotēkas, Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas, Jūrmalas Alberta Kronenberga Slokas bibliotēkas, Kuldīgas novada Krišjāņa Valdemāra Ēdoles pagasta bibliotēkas, Pļaviņu novada Klintaines pagasta bibliotēkas, Limbažu Galvenās bibliotēkas, Gulbenes novada Tirzas pagasta bibliotēkas, Salacgrīvas novada bibliotēkas, Ventspils bibliotēkas dibināšanas vēsturi un saistību ar Latvijas likteņgaitām.

Aicinām katalogu “Bibliotēkas, kas palīdzēja izaugt Latvijai” saņemt no 4. decembra LNB Attīstības centrā Reģiona bibliotēku plauktos, sazinoties ar Solvitu Ozolu: solvita.ozola@lnb.lv, 67716046.

 

Aicinājums eksponēt ceļojošo izstādi

2018. gadā ceļojošā izstāde „Bibliotēkas, kas palīdzēja izaugt Latvijai” eksponēta 12 projektā iesaistītajās bibliotēkās. 2019. gadā biedrība aicina arī citas bibliotēkas izvērtēt iespējas organizēt Latvijas jubilejai veltītās izstādes eksponēšanu. Plašāk par izstādi un tās pieteikšana: gaisma@gaisma.lv, 67843767.

Izstāde un katalogs tapis ar Valsts Kultūrkapitāla fonda, Rīgas Domes un ziedotāju atbalstu, kā arī izstādē iesaistīto bibliotēku pašvaldību līdzfinansējumu.

Mūsu draugi un sadarbības partneri