Marina Kosteņecka un Dainis Īvāns Pļaviņās prezentēs atmiņu krājumu “Mans XX gadsimts”

13. novembrī plkst. 14.00 Latvijas  Nacionālās bibliotēkas (LNB) Atbalsta biedrība un Pļaviņu novada bibliotēka ielūdz uz tikšanos ar rakstnieci Marinu Kosteņecku un publicistu Daini Īvānu. Sarunu vadīs LNB Atbalsta biedrības direktore Karina Pētersone. Pasākums notiks Pļaviņu novada kultūras centrā, Daugavas ielā 49, Pļaviņās. Aicināts ikviens interesents! (Foto: Toms Norde)

Valsts svētku noskaņās saruna būs par tikko klajā laisto Marinas Kosteņeckas atmiņu krājumu “Mans XX gadsimts”, radošo personību dzīvesstāstiem un lomu nesenajos Latvijas vēstures notikumos.

Atmiņu krājumu veido divas grāmatas – “Mans XX gadsimts” un “Vēstules no XX gadsimta” latviešu un krievu valodā. Rakstniece to sauc par mūža darbu un grāmatās dalās ar savu dzīvesstāstu, atmiņām par Latvijai izšķirošiem nesenās vēstures notikumiem un unikālu laikmeta liecību – Atmodas laikā no lasītājiem un atbalstītājiem saņemtām vēstulēm. “Mans XX gadsimts” līdzautors ir Georgs Stražnovs, grāmatu priekšvārdus rakstījuši Dainis Īvāns un Knuts Skujenieks. 

Marina Kosteņecka ir populāra rakstniece un publiciste, viena no Tautas frontes dibinātājām un aktīva cīnītāja par Latvijas neatkarības atjaunošanu. Viņas biogrāfija ļoti cieši savijusies ar Latvijai izšķirošu laika periodu - neatkarības atjaunošanu. Vēsturiskie notikumi ietekmējuši rakstnieces radošo un personīgo dzīvi un otrādi – Marina Kosteņecka bijusi aktīva līdzdalībniece valsts vēsturē. Tieši tādēļ rakstnieces atmiņām un dzīvesstāstam ir īpaša vērtība.

Dainis Īvāns – žurnālists, politiķis un sabiedriskais darbinieks, Latvijas Tautas frontes pirmais priekšsēdētājs, kura vārds un darbība nesaraujami saistās ar Latvijas neatkarības atjaunošanu, Atmodas laiku, Tautas fronti, Baltijas ceļu. Marina Kosteņecka Daini Īvānu reiz nodēvējusi par ceļabiedru šai dzīvē, kur kopā ir dzerts no viena biķera. Savukārt Dainis Īvāns par atmiņu krājumu „ Mans XX gadsimts“ saka: „Marinas Kosteņeckas dzīve šeit atklājas kā uz delnas. Valdzina patiesības un atklātības spēks neatkarīgi no tā, vai lasītājam šie vārdi un šai acumirklī liekas vissvarīgākie, visvajadzīgākie. Bet – ja ne šodien, tad rīt vai parīt noteikti.“

Rīkojot tikšanos ar Marinu Kosteņecku un Daini Īvānu, Pļaviņu novada bibliotēka un LNB Atbalsta biedrība vēlas dot iespēju ikvienam interesentam dzirdēt dokumentālus stāstus no mūsu laikmeta lieciniekiem – cilvēkiem, kam bijusi nozīmīga loma valsts liktenī. Pasākuma laikā LNB Atbalsta biedrība atmiņu krājumu „Mans XX gadsimts“ dāvās Aizkraukles reģiona bibliotēkām. 

Grāmatu izdošanu atbalstījis Valsts Kultūrkapitāla fonds, Baltic International Bank,  “Kalēju biedrība”, Latvijas Gāze, Rīgas dome, Latvijas Nacionālā bibliotēka.

 

Mūsu draugi un sadarbības partneri