Fotoizstāde "Gaismas pils un Gaismas tīkls" Limbažos

No 18. jūlija līdz 28. jūlijam Limbažu Galvenajā bibliotēkā iespējams aplūkot ceļojošo fotoizstādi “Gaismas pils un Gaismas tīkls. Birkerta projektētā Latvijas Nacionālā bibliotēka un 9 Latvijas arhitektoniski izteiksmīgākās publiskās bibliotēkas”.

 

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrības un arhitekta Jāņa Dripes radītā izstāde ar fotogrāfiju starpniecību ļauj ielūkoties spilgtās, mūsdienīgās un skaistās Latvijas bibliotēkās. Izstādē skatāmas 10 Latvijas arhitektoniski izteiksmīgākās 21. gadsimta sākuma bibliotēkas: Latvijas Nacionālā bibliotēka, Rīgas Centrālās bibliotēkas filiālbibliotēka “Vidzeme”, Ventspils Galvenā, Ventspils Pārventas, Valmieras integrētā, Kuldīgas Galvenā, Limbažu Galvenā, Cēsu Centrālā, Tukuma un Jaunklidža bibliotēkas. Foto autori ir Indriķis Stūrmanis, Ansis Starks, Andris Tone, Jānis Dripe, Laimonis Šmits. Izstādes un kataloga mākslinieks Juris Petraškevičs.

 

 “Gaismas pils un Gaismas tīkls” ir par atšķirīgiem bibliotēku ārējiem veidoliem, bet tos vieno vēstījums, ka tās ir sabiedrības iedvesmas, izaugsmes un bagātināšanās vietas. Bibliotēkas Latvijā ir īpašas un neaizstājamas, bieži vien - pilsētas dvēsele.

 

Arhitekts un izstādes kurators Jānis Dripe uzsver, ka: “Latviju var pamatoti uzskatīt par bibliotēku zemi – diviem miljoniem iedzīvotāju pieder 1708 bibliotēkas, un vairāk par astoņiem simtiem no tām ir publiskas. Mūsdienu bibliotēkas ir kopienu centri un informētas sabiedrības atbalsta punkti, kuru labākajos piemēros saturs mājo labas arhitektūras vidē.”

 

Limbažu Galvenajā bibliotēkā, Parka ielā 23, Limbažos, izstāde skatāma no 18. jūlija līdz 28. jūlijam, tad tā turpinās savu ceļojumu pa Latviju un arī ārpus tās. Līdz šim izstādi “Gaismas pils un gaismas tīkls” bijis iespējams redzēt Rīgas, Ogres, Ventspils, Alūksnes, Liepājas un Dundagas novada iedzīvotājiem un viesiem. Pavisam nesen izstāde atgriezusies no Minskas pēc eksponēšanas Baltkrievijas Nacionālajā bibliotēkā.

Fotoizstādi rīko Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība ar Valsts kultūrkapitāla fonda, Rīgas domes, Latvijas Nacionālās bibliotēkas, Ventspils pilsētas domes, Valmieras pilsētas domes, Tukuma novada domes, Kuldīgas novada domes, Limbažu novada domes, Cēsu novada domes un Strenču novada domes atbalstu.

 

Foto: Kristīne Kīne, Limbažu Galvenā bibliotēka

 

Kontakti plašākai informācijai:

Olita Pričina-Voitika,

LNB Atbalsta biedrība,

olita@gaisma.lv, +371 26470109

1
2

Mūsu draugi un sadarbības partneri