Atklājot Eiropas Kultūras mantojuma gadu, paraksta ierosinājumu kultūras pieminekļu sarakstā iekļaut Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēku

4. aprīlī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija atklāja Eiropas Kultūras mantojuma gadu 2018. Tās laikā visi bijušie Latvijas Republikas kultūras ministri parakstīja ierosinājumu kultūras pieminekļu sarakstā iekļaut arhitekta Gunāra Birkerta projektēto Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēku.

2018. gads ir Eiropas Kultūras mantojuma gads, kad uzmanības centrā ir kultūras mantojums, tā daudzveidība un vērtības, gads, kad ikviens aicināts iesaistīties, lai kultūras mantojums ir labāk sargāts, novērtēts, saudzēts, lietots un izprasts.

Viena no Latvijas prioritātēm Eiropas Kultūras mantojuma gada laikā ir diskusijas uzsākšana par mūsdienās radīto vērtību iekļaušanu valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā, kur kā pirmo sarakstā vēlas iekļaut Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēku. Šo ierosinājumu iniciēja LNB Atbalsta biedrība un un to parakstījuši visi bijušie atjaunotās Latvijas Republikas kultūras ministri.

LNB ēkas iekļaušana aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā pamatojama ar to, ka jau dažus gadus pēc atklāšanas, tā kļuvusi par starptautiski atzītu kultūras centru un norišu vietu, kurā tiek rīkotas visdažādāko nozaru konferences, mākslas notikumi, koncerti un izstādes, kā arī starptautiski nozīmīgas tikšanās. Savukārt pats ēkas projektētājs Gunārs Birkerts ir atpazīstams un novērtēts ne tikai Latvijā, bet arī ārpus tās robežām. 

Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas rīkotajā pasākumā piedalījās: Kultūras ministre Dace Melbārde, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Inna Šteinbuka; Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas vadītājs Juris Dambis; Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktors Andris Vilks; LNB Atbalsta biedrības direktore Karina Pētersone; bijušie LR kultūras ministri - R. Umblija, O. Spārītis, Ž. Grende, J. Dripe, R. Umblija, O. Spārītis, Ž. Grende, J. Dripe, R. Pauls, S.Ēlerte, R. Pīks

Latvijas nacionālais Eiropas Kultūras mantojuma gada koordinators ir Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija.

1
2
3
4
5
6
7
8

Mūsu draugi un sadarbības partneri