Jaunumi

Gaismas pils Draugu telpā atvērs jauno dāvanu kolekciju

Trešdien, 13. decembrī plkst. 18.00, Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Draugu telpā (1. stāvā) LNB Atbalsta biedrība pasākumā „Pastnieks atnesis vēstuli” atvērs jauno dāvanu kolekciju.

Seminārs bibliotekāriem par lasīšanas veicināšanas projektiem

6. decembrī plkst. 13.30 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) korē (11. stāvā) LNB Bērnu literatūras centrs un LNB Atbalsta biedrība organizē semināru “No grāmatu starta līdz mediju informācijpratībai bibliotēkās”, kur viesosies bibliotekāri no visas Latvijas, lai dalītos pieredzē un attīstītu jaunas idejas lasīšanas veicināšanā. Programmā informācija par projektiem “Grāmatu starts” un “Nacionālā skaļās lasīšanas sacensība”.

Foto: Indriķis Stūrmanis

Jauns apliecinājums LNB ēkas augstajam starptautiskajam novērtējumam

Gunāra Birkerta projektētā Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēka nesen ieguvusi vēl vienu starptautisku un prestižu kvalitātes apliecinājumu - šoreiz BBC kultūras un arhitektūras sadaļā.

Starp pasaules 10 lielākajām, skaistākajām un mūsdienīgākajām pasaules bibliotēkām, kas savu dzīvi sākušas 21. gadsimtā, kā trešā no augšgala ierindota arī mūsu Gaismas pils.

Gunārs Birkerts (17.01.1925 - 15.08.2017)

BIRKERTA LAIKS - MANTOJUMS UN TURPINĀJUMS

Birkerta laiks – tieši tā saucas viena būtiska daļa no ekspozīcijas par Nacionālās bibliotēkas projekta idejas attīstību no Latvijas valsts pirmsākumiem līdz Gaismas pils īstenošanai. Laiku var mērīt ar viņa personības klātbūtni un tas ir liels likteņa apbalvojums.

Lapas

Mūsu draugi un sadarbības partneri