Saņemts ziedojums no Ineses Paklones

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība saņēmusi skaistu dāvinājumu Latvijas reģionu un novadu bibliotēkām no autores un ziedotājas Ineses Paklones: Ineses Paklones grāmatu bērniem “Okeāns un tuksnesis” (150 eksemplārus) un Mihaela de Koka un Kristīnes Ārstenas grāmatu “Kā vecmamma vislaik samazinājās” (150 eksemplārus), kuru no nīderlandiešu valodas tulkojusi Inese Paklone. Ar LNB Brīvpieejas apmaiņas krājuma starpniecību LNB Atbalsta biedrība grāmatu 300 eksemplārus dāvina Latvijas reģionu un novadu bibliotēkām. 

Šis ir jau otrais Ineses Paklones ziedojums. 2017. gadā Atbalsta biedrība saņēma autores grāmatas “Cīņas olu Lieldienas” un “Ziemassvētku zāģītis”, kā arī autores tulkoto Tōna Telehena grāmatu “Skolotāja krāsne”, katru 150 eksemplāru skaitā. Grāmatas tika dāvinātas reģiona galvenajām bibliotēkām.

Ideja par grāmatu "Okeāns un tuksnesis" radās pēc diviem ilgākiem ceļojumiem uz Čīli – tālo, turpat 4000 kilometrus garo valsti, kurā sastopamas gandrīz visas iespējamās ģeogrāfiskās zonas – augsti kalni, dažnedažādi ūdeņi, sniegi un ledi, meži un tuksneši, zemes un cilvēku radītas bagātības. Kopā ar suvenīriem – mazām adītām pirkstiņlellītēm – pie autores atnāca smaidīgā lama Atkama un gudrinieks pingvīnēns Humbolts Humbolts. Fantāzijas abu stāstā netrūkst, tomēr tur ir arī daudz dzīvē noskatītā, tur ir īsts tuksnesis un īsts okeāns ar īstiem to iemītniekiem. Grāmatā sastopami ne vien abi sapņotāji – mazā lama un pingvīnēns, bet arī tuksneša observatorijas, lapsis Zorro, brāļi ķirzaki, puķu blakts, kura gaida reti atnākošo tuksneša pavasari, inteliģentās kalmāres Skilla un Hariba, starp kurām neviens negrib nonākt, un daudzi citi. Šie varoņi kopā ar Inesi Pakloni un ilustrāciju autori Alisi Mediņu visai asprātīgi un sirsnīgi izstāsta neparasto stāstu.

Savukārt grāmatā “Kā vecmamma vislaik samazinājās” mazmeitiņa izstāsta savas vecmammas Rozes dzīvesstāstu, kurā atklāj gan viņas laimīgākos, gan sāpīgākos brīžus. Stāstā atklājas arī daudzas sāpīgas un skumjas lietas, kuras saistītas ar cilvēka novecošanu, taču autora izvēlētā vēstījuma forma to pasniedz ar bērna pasaules redzējumu, piešķirot stāstam īpašu sirsnību un bērnišķīgu vieglumu.

Grāmatas laidusi klajā Izdevniecība "Pētergailis". Abi izdevumi iekļauti 2018. gada lasīšanas veicināšanas programmā “Bērnu, Jauniešu un Vecāku žūrija”.

 

1
2
3
4
5
6
7

Mūsu draugi un sadarbības partneri