Latvijas Nacionālā bibliotēka ieguvusi Starptautisko izcilības balvu

2018. gada 10. aprīlī Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) Londonas Grāmatu tirgū (London Book Fair) ieguvusi Starptautisko izcilības balvu nominācijā "Library of the Year Award 2018" ("Gada bibliotēka 2018")! Šāda nominācija ir jaunums, tā Londonas Grāmatu tirgū pasniegta pirmoreiz.

"Šis novērtējums ir visas bibliotēkas darbinieku ieguldījuma rezultāts! Tas ir par daudzveidīgo saturisko piedāvājumu, pakalpojumiem, pasākumiem un tehnoloģiskajām iespējām, lai nodrošinātu, ka bibliotēka būtu atvērta, noderīga un interesanta ikvienam. Esam gandarīti un aizkustināti, un grūti iedomāties kādu augstāku novērtējuma formu Latvijas Nacionālajai bibliotēkai, tās veselumam," uzskata LNB direktors Andris Vilks.

Par "Gada bibliotēkas" titulu LNB konkurēja ar Biblo Tøyen (Norvēģija), Dokk1 (Dānija) un Sanpaulu bibliotēku (Brazīlija).

Patīkami jaunumi sasnieguši bibliotēku arī 11. aprīlī – LNB izstādes "Melnās mākslas darbnīca" un "Luters. Pagrieziens" iekļautas Latvijas Dizaina gada balvas 2018 finālā 20 labāko dizaina darbu vidū!

Jāpiebilst, ka Londonas Grāmatu tirgū Latviju prezentē arī LNB Atbalsta biedrības izdotā triloģija „The Glass Mountain“ - Raiņa lugas „Zelta zirgs“ izdevums angļu valodā. Grāmatas veidotāji: tulkotājs Vilis Inde, mākslinieks Miķelis Fišers, redaktore Karina Pētersone, literārā redaktore Kaija Straumanis, publicists Tom Jacobs un grāmatu dizaina māksliniece Anna Aizsilniece. 

1
2

Mūsu draugi un sadarbības partneri